„Odnów nas Boże i daj nam zbawienie” wołamy razem z Psalmistą rozpoczynając adwentowy czas czuwania i modlitwy. Uświadamiamy sobie, że żyjemy w perspektywie ostatecznego chwalebnego przyjścia Jezusa Chrystusa. Im mocniej ktoś Go kocha, tym usilniej czeka na to spotkanie. Jeśli kochamy doczesność, podejmujemy

...
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Zbawiciela. Roraty w okresie Adwentu będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 07:00. Zapraszamy.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci z klas komunijnych. Następne za tydzień.

Poniedziałek
godz. 07:00 + Jan Trześniewski
godz. 17:30 + Barbara Aleksandrowska – int. syna Krzysztofa
godz. 18:00 + Barbara Sakowska – od społeczności szkolnej
Wtorek
godz. 07:00 + Irena Kycler
godz. 17:30 + Jarosław Dobrowny  r. śm
godz. 18:00 + Stefan Łęcki

Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana

...
  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Rok Liturgiczny. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca.
  2. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci z klas komunijnych. Następne za tydzień.

Poniedziałek
godz. 17:30 + Zofia Klonowska
godz. 18:00 + Anna i Wacław Bodzak

Wtorek
godz. 17:30 + Zdzisław Cichewicz (imieninowa)
godz. 18:00 + Zdzisław Wasilewski (imieninowa)

Kto otrzymał więcej, ten ma dać z siebie więcej i chociaż wymaga to ze strony człowieka większego wysiłku, nagroda za to będzie niewspółmiernie większa. Taki wniosek wypływa z dzisiejszej przypowieści o talentach.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci z klas komunijnych – następne za tydzień, zaś o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. Od poniedziałku p. organista będzie chodził z opłatkiem. Ofiary jakie mu składamy przy tej okazji są podziękowaniem i zapłatą za Jego pracę.

Poniedziałek
godz. 17:30 + Anna Szwaj
godz. 18:00 + Jerzy Gumiński

Wtorek
godz. 17:30 + Wacława Głowacka
godz. 18:00 + Danuta i Ryszard Jankowscy

Kościół, którym my sami jesteśmy, chce przypomnieć i dodać nam zachęty, abyśmy w zamęcie codziennych obowiązków nie zapomnieli o dobrym przygotowaniu się na ostateczne spotkanie z Panem. Już słyszę głosy sprzeciwu, aby nie pisać o sprawach ostatecznych, bo to nie miłe, a wręcz smutne. A przecież w życiu

...