Ogłoszenia parafialne

1. Wczoraj o godz. 18:30 gościliśmy w naszej parafii zespół Zbrucz z Tarnopola na Ukrainie.
  2. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na remont Polskiego Kolegium Papieskiego w Rzymie. Uczelnia ta kształci księży z całej polski w tym również z diecezji Płockiej. W naszej parafii rektor tego kolegium prowadził w 2017 roku rekolekcje adwentowe.

1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10:30 dzieci z naszej szkoły wystawiają Jasełkę Bożonarodzeniową. Dziękujemy paniom: Elżbiecie Wojciechowskiej, Annie Znyk i Alicji Kabacińskiej za przygotowanie dzieci, dzieciom i ich rodzicom.
  2. Ofiary z dnia dzisiejszego przeznaczamy na Misje.

Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy.
Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą.

godz. 07:00 + Grzegorz Kuchar
godz. 07:00 + Henryka Dąbrowska

godz. 07:00 + Janina Wachol
godz. 07:00 + Klemens Orzechowski

Konferencje dla narzeczonych odbywają się w parafii św. Maksymiliana w Modlinie Starym
w każdą środę o godz. 19:00.

konferencke odbywać się będą w kwietniu i październiku