Ogłoszenia parafialne

1. W miniony piątek dzieci i młodzież rozpoczęli wakacje. Życzymy im i ich nauczycielom dobrego i bezpiecznego wypoczynku i przypominamy, że wakacje nie zwalniają nikogo z niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św..
  2. W czwartek przypada uroczystość Apostołów św. Piotra i św. Pawła. U nas Msza św. odprawiana będzie o godz. 18:00.

Wezwanie „nie bójcie się” powraca w Biblii wielokrotnie. Pojawia się wtedy, kiedy Bóg daje człowiekowi jakieś zadanie, wzywa do podjęcia decyzji, ryzyka. W dzisiejszej Ewangelii Jezus wzywa uczniów do szczególnego rodzaju odwagi. Chodzi o odwagę mówienia prawdy: „powtarzajcie jawnie, rozgłaszajcie na dachach, przyznajcie się do Mnie przed ludźmi”. Prawda potrzebuje odwagi, potrzebuje świadków. Tak było w czasach pierwszych męczenników, tak jest i dziś.

godz. 18:00 + Janina i Tadeusz Salamonowicz

godz. 18:00 + Helena Kurpiewska

godz. 18:00 + Janusz Piotrowski

godz. 17:30 + Stanisław Mazurkiewicz
godz. 18:00 + Teresa Zofińska

Konferencje dla narzeczonych odbywają się w parafii św. Maksymiliana w Modlinie Starym
w każdą środę o godz. 19:00.

konferencke odbywać się będą w kwietniu i październiku