Ogłoszenia parafialne

1. W miniony piątek dzieci i młodzież rozpoczęli wakacje. Życzymy im i ich nauczycielom dobrego i bezpiecznego wypoczynku i przypominamy, że wakacje nie zwalniają nikogo z niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św..
  2. W piątek przypada uroczystość Apostołów św. Piotra i św. Pawła. U nas Msza św. odprawiana będzie o godz. 18:00.

Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Jest wiele miejsc, na których Pan Jezus mówi o swoim Ojcu jako odrębnej Osobie-Bogu. Można przytoczyć kilkadziesiąt miejsc w Ewangeliach, gdzie jest mowa o Duchu Świętym jako równym Ojcu i Synowi i jako o odrębnej od nich Osobie. Gdy archanioł zwiastuje Maryi, że zostanie Matką, Ewangelista wyraźnie zaznacza, że to Bóg go posłał, aby Jej zwiastować, iż porodzi Syna Bożego - i że stanie się to za sprawą Ducha Świętego (Łk 1, 30-35).

godz. 17:30 + Janina i Tadeusz Salamonowicz
godz. 18:00 + Andrzej Pomorski w 8 rocz. śm. i o zdrowie dla Hanny

godz. 18:00 + Bronisław Bogdański

Konferencje dla narzeczonych odbywają się w parafii św. Maksymiliana w Modlinie Starym
w każdą środę o godz. 19:00.

konferencke odbywać się będą w kwietniu i październiku