Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego dzieci z klas III po raz pierwszy przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. Dzieci te będą przychodziły do kościoła na swój „Biały tydzień od poniedziałku do, piątku na godz. 18:00. W tym roku darem ołtarza od dzieci komunijnych jest ambonka i mikrofon do miejsca przewodniczenia. Bóg zapłać.
  2. Serdeczne dziękujemy p. Elżbiecie Wojciechowskiej – za przygotowanie tych dzieci do I Komunii Świętej, oraz p. Annie Dudziej za dekorację kościoła.

Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.

godz. 17:30 + Józef Wachol
godz. 18:00 + Kazimiera (10 rocz.) c.r-na Szumlickich i Dybowskich

godz. 17:30 + Jan Kobuszewski
godz. 18:00 + o błog Boże dla nowożeńców Bartosza i Weroniki

Konferencje dla narzeczonych odbywają się w parafii św. Maksymiliana w Modlinie Starym
w każdą środę o godz. 19:00.

konferencke odbywać się będą w kwietniu i październiku