objawienia fatimskie 2017        W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie zgromadziliśmy się aby wspólnie modlić się na różańcu w naszych osobistych intencjach. Nabożeństwo fatimskie w naszej wspólnocie parafialnej istnieje od czasu gdy figura Matki Bożej z Fatimy odwiedzając naszą ojczyznę była też i w naszej parafii. Dziś jednak to nabożeństwo miało wyjątkowy charakter. Przed różańcem przenieśliśmy się do Fatimy oglądając prezentację o tym miejscu i słuchając o Fatimie i o tym co się wydarzyło tam sto lat temu i co dzieje się tam nadal. Od dziś przez kolejne miesiące będziemy 13 każdego miesiąca o godz. 20:00 gromadzić się w naszej świątyni aby jeszcze lepiej poznać to co powiedziała wtedy do nas Maryja i modlić się na różańcu tak jak o to prosiła.

dzien strazaka 2017         W minioną niedzielę strażacy z trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zgromadzili się na wspólną modlitwę w parafii p.w. św. Józefa w Zakroczymiu. Dziękowaliśmy p. Bogu za opiekę nad strażakami oraz za ich dzielną i ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa. Prosiliśmy też Boga aby przez wstawiennictwo św. Floriana - ich patrona pozwolił im nadal pełnić tak potrzebną służbę i strzegł ich od wszelkich niebezpieczeństw. Zdjęcia udostępniła p. Iwona Tomaszewska

swiecenie pol 2017       Tradycyjnie 3 Maja podczas Mszy św. o godz. 12:00 poświęciliśmy ziemię z pól prosząc Boga za pośrednictwem Maryi o błogosławieństwo dla trudu rolniczego i o plony, które mogłyby zapewnić godziwe życie. Poświęcenie odbyło się nw Pieczoługach, a przygotowali je mieszkańcy Pieczoług i Odpadek. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zorganizowali tę uroczystość, oraz tym którzy z nami wspólnie się modlili. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy p. Januszowi Bylińskiemu.

wielkanoc 2017       Dziś o godz. 6 rano w procesji Rezurekcyjnej dziękowaliśmy Jezusowi za Jego Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie. Uczestnictwo w procesji było wyrazem naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego. Pragniemy by był On zawsze obecny w naszym życiu. Niech jasność poranka wielkanocnego rozpromienia całe nasze życie.

wielka sobota 2017O dniu radosny pełen chwał, Dziś Jezus Chrystus Zmartwychwstał
Nam zmartwychwstania przykład dał, Alleluja ....
W ten sobotni wieczór, po poświęceniu ognia świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Podczas Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty poświęciliśmy wodę, która będzie służyć do chrztu dzieci i odnowiliśmy też nasze przyrzeczenia chrzcielne.

wielki piatek 2017     Dziś w Wielki Piątek zebraliśmy się w naszej świątyni aby adorować Krzyż Pana Jezusa. Dziękujemy Jezusowi za Jego śmierć za nasze grzechy, za nasze odkupienie, dziękujemy też tym wszystkim, którzy pomogli nam jak najlepiej przeżyć to wielkie wydarzenie: Lektorkom, śpiewającym Mękę Pańską, Ministrantom oraz wszystkim obecnym gościom i parafianom. Trwajmy na adoracji grobu Pana Jezusa aż do chwalebnego Jego zmartwychwstania.

niedziela palmowa 2017        Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam. Z takim śpiewem na ustach przeszliśmy w procesji z poświęconymi palmami. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Pragniemy aby dla nas był to czas wyjątkowy. Przeżywając ustanowienie Eucharystii, Sakramentu Kapłaństwa, mękę i śmierć Chrystusa będziemy oczekiwać na Chwalebne Jego Zmartwychwstanie.

droga krzyzowa 2017        Już tradycyjne w piątym tygodniu wielkiego postu przeszliśmy od Ojców Kapucynów do Kościoła Parafialnego odprawiając Drogę Krzyżową. Mamy nadzieję, ze ta wyjątkowa Droga Krzyżowa pomogła nam jeszcze lepiej przygotować się do właściwego przeżycia Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

zolnierzewykleci2017       W Dniu Żołnierzy Wyklętych w Zakroczymskiej Farze zastał zaprezentowany program słowno muzyczny poświęcony tym, którzy za naszą Ojczyznę i Wolność oddali swoje życie zamordowani przez komunistycznych oprawców. Chcieliśmy w ten sposób przywrócić pamięć o nich wśród mieszkańców naszej parafii a im podziękować za ofiarę życia, którą złożyli za naszą prawdziwą wolność.. Dziękujemy twórcom i wykonawcom programu a także wszystkim tym którzy wzięli w nim udział.