rajd rowerowy 2017m     Pierwszego października Rada Duszpasterska działająca przy parafii św. Józefa w Zakroczymiu zorganizowała Rodzinny Rajd Rowerowy do Twierdzy Modlin. Organizatorom dziękujemy bardzo i zapraszamy do obejrzenia jak wyglądał przebieg tego rajdu w obiektywie p. Lidii Milewskiej.

dozynki 2017

boze cialo 2017"Zróbcie Mu miejsce, Pan Idzie z Nieba,
pod przymiotami ukryty chleba.
Zagrody masze widzieć przychodzi
i jak się dzieciom jego powodzi."

piknik 2017r    W sobotę 10 czerwca Rada Duszpasterska zorganizowała piknik rodzinny. Dziękujemy organizatorom, sponsorom i wszystkim obecnym na pikniku. Niech zdjęcia przypomną nam jeszcze raz to co przeżywaliśmy podczas pikniku.

objawienia fatimskie 2017        W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie zgromadziliśmy się aby wspólnie modlić się na różańcu w naszych osobistych intencjach. Nabożeństwo fatimskie w naszej wspólnocie parafialnej istnieje od czasu gdy figura Matki Bożej z Fatimy odwiedzając naszą ojczyznę była też i w naszej parafii. Dziś jednak to nabożeństwo miało wyjątkowy charakter. Przed różańcem przenieśliśmy się do Fatimy oglądając prezentację o tym miejscu i słuchając o Fatimie i o tym co się wydarzyło tam sto lat temu i co dzieje się tam nadal. Od dziś przez kolejne miesiące będziemy 13 każdego miesiąca o godz. 20:00 gromadzić się w naszej świątyni aby jeszcze lepiej poznać to co powiedziała wtedy do nas Maryja i modlić się na różańcu tak jak o to prosiła.

dzien strazaka 2017         W minioną niedzielę strażacy z trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zgromadzili się na wspólną modlitwę w parafii p.w. św. Józefa w Zakroczymiu. Dziękowaliśmy p. Bogu za opiekę nad strażakami oraz za ich dzielną i ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa. Prosiliśmy też Boga aby przez wstawiennictwo św. Floriana - ich patrona pozwolił im nadal pełnić tak potrzebną służbę i strzegł ich od wszelkich niebezpieczeństw. Zdjęcia udostępniła p. Iwona Tomaszewska

swiecenie pol 2017       Tradycyjnie 3 Maja podczas Mszy św. o godz. 12:00 poświęciliśmy ziemię z pól prosząc Boga za pośrednictwem Maryi o błogosławieństwo dla trudu rolniczego i o plony, które mogłyby zapewnić godziwe życie. Poświęcenie odbyło się nw Pieczoługach, a przygotowali je mieszkańcy Pieczoług i Odpadek. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zorganizowali tę uroczystość, oraz tym którzy z nami wspólnie się modlili. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy p. Januszowi Bylińskiemu.

wielkanoc 2017       Dziś o godz. 6 rano w procesji Rezurekcyjnej dziękowaliśmy Jezusowi za Jego Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie. Uczestnictwo w procesji było wyrazem naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego. Pragniemy by był On zawsze obecny w naszym życiu. Niech jasność poranka wielkanocnego rozpromienia całe nasze życie.

wielka sobota 2017O dniu radosny pełen chwał, Dziś Jezus Chrystus Zmartwychwstał
Nam zmartwychwstania przykład dał, Alleluja ....
W ten sobotni wieczór, po poświęceniu ognia świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Podczas Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty poświęciliśmy wodę, która będzie służyć do chrztu dzieci i odnowiliśmy też nasze przyrzeczenia chrzcielne.