1. Dnia 28 listopada naszą parafię nawiedzi Maryja w Jasnogórskiej Ikonie. Program nawiedzenia zostanie w tym tygodniu dostarczony do każdej rodziny, ale już dziś podajemy go w naszych ogłoszeniach. Rekolekcje przed nawiedzeniem rozpoczną się 25 listopada o godz. 21 Apelem Jasnogórskim, 26 i 27 listopada to jest w czwartek i piątek program rekolekcji będzie następujący. O godz. 9:00 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 10:30 Msza św. dla dzieci i młodzieży (w czwartek będzie Msza dla gimnazjalistów, w piątek dla dzieci ze szkoły podstawowej), o godz. 12:00 Msza św. z nauką ogólną i o godz. 18:00 również Msza św. z nauką ogólną. O godz. 21 Apel Jasnogórski. Spowiedź przed nabożeństwami i podczas nabożeństw. W sobotę 28 listopada od godz. 16:00 rozpocznie się modlitewne oczekiwanie, następnie wyjdziemy procesjonalnie z kościoła do miejsca przybycia obrazu i przyprowadzimy go w uroczystej procesji do kościoła, tu ks. Proboszcz i przedstawiciele parafii powitają obraz, po powitaniu Mszę św. odprawi ks. Biskup. Roman Marcinkowski. O godz. 21 będzie uroczysty Apel Jasnogórski zaś o godz. 24:00 Pasterka Maryjna, którą odprawiać będą kapłani pochodzący z rej parafii i Ci, którzy tu wcześniej pracowali. W niedzielę do południe będą tylko dwie Msze św.: o godz. 9:00 dla ludzi starszych i chorych, oraz o godz. 10:30 dla Matek z małymi dziećmi. O godz. 15:00 odprawimy Mszę św. na pożegnanie obrazu. W przerwach między Mszami będzie czas na modlitewne czuwanie przy obrazie. W programie zamieściliśmy dokładny plan czuwania. Rekolekcje będzie prowadził ks. Kan. Józef Błaszczak. Już dziś serdecznie zapraszamy asystę parafialną, grupy (ministranci, lektorzy schola, zespół, koło różańcowe, Akcję Katolicką, rade parafialną, koło charytatywne) strażaków, parafian i gości.
  2. W ubiegłą niedzielę zwróciłem się o ofiary na organizację tych uroczystości. Są to ofiary dobrowolne, ale bardzo na nie liczymy, aby jak najlepiej móc wszystko zorganizować. Ofiary prosimy składać w podpisanych kopertach. Dziękujemy p. Mirosławowi i Brygidzie Adamczyk z ul Warszawskiej, p. Łoginow z Ostrzykowizny i p. Zofii i Kazimierzowi Szczerbatko za ofiary które już złożyli.
  3. W tym tygodniu zapraszam w czwartek na godzinę 19:30 radę parafialną oraz tych przedstawicieli parafii do których się zgłosimy na spotkanie organizacyjne. Bardzo proszę o udekorowanie swoich domów i figurek na czas peregrynacji. Wspólnie będziemy dekorować trasę przejazdu obrazu to jest: Trębki Stare Ostrzykowiznę, Ulicę Płońską, ul o. Honorata, Rynek i ul. BWTZ.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci i rodziców z klas komunijnych, następne spotkanie za tydzień.
  5. W minionym tygodniu płody rolne na seminarium dostarczył. P. Stefan Łoginow z Ostrzykowizny. Bóg zapłać'.
  6. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1306 zł.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny i Trzeźwymi Bądźcie.