XXI Niedziela Zwykła, 25 sierpnia 2019 r.

1. Jutro w Kościele Polskim obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Szczególna uroczystość dla nas Polaków. Ostatnio dużo słyszymy o profanacjach wizerunku Pani Jasnogórskiej. Naszą odpowiedzią na te niezrozumiałe dla wielu postawy, niech będzie modlitwa i nasze osobiste dobro, w myśl ewangelicznej zasady: „zło dobrem zwyciężaj”. Uroczystą Mszę św. odprawimy tego dnia o godz. 1800.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę.
  3. Na dzień 14. września w Rostkowie planowane są diecezjalne obchody wspomnienia św. Stanisława Kostki. Połączone ono będzie z diecezjalną pielgrzymką dzieci i młodzieży do Rostkowa, miejsca urodzenia świętego. Również i my chcemy włączyć się w to wydarzenie. Chętnych do wyjazdu na diecezjalną pielgrzymkę dzieci i młodzieży prosimy o zgłaszanie się do księdza wikariusza.
  4. Na dzień 7. września, jest to sobota, z Parafialną Radą Duszpasterską planujemy rajd rowerowy do Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Trasa, około 50 km, będzie wiodła przez malowniczą Puszczę Kampinoską. Powrót Kolejami Mazowieckim z Dworca Centralnego do Modlina. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księdza wikariusza oraz do Pani Lidii Milewskiej.
  5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP w diecezjalnym sanktuarium różańcowym w Smardzewie miała miejsca koronacja wizerunku Matki Bożej. Na dwa dni przed liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej planujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do tego miejsca. Wyjazd odbędzie się w sobotę 5. października. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
  6. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na zakup kolejnej partii materacy na ławki.
  7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.