XVIII Niedziela Zwykła, 4 sierpnia 2019 r.

1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, proboszcza z Ars. Jest on patronem wszystkich proboszczów. Pamiętamy w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu Kanoniku i życzymy wszystkiego co najlepsze w posłudze proboszczowskiej jedenastowiecznej parafii Zakroczym.
  2. W miniony czwartek uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją modlitwą w intencji Ojczyzny i obecnością przy Rondzie Rodziny Zakroczymskiej w czasie godziny „W”, włączyli się w to jakże ważne dla nas Polaków wydarzenie. „Poległym chwała, wolność żywym”.
  3. Biskupi Polscy zachęcają nas, aby miesiąc sierpień był czasem abstynencji od napojów alkoholowych. W Polsce coraz więcej ludzi żyje z tym niszczącym nałogiem, powodującym tragedie całych rodzin i środowisk. Swoją abstynencję i modlitwę w tym miesiącu ofiarujmy w ich intencji.
  4. We wtorek 6. sierpnia obchodzić będziemy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o godz. 1730 i 1800. Tego dnia wyruszy z Płocka 37. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Także i z naszej wspólnoty parafialnej wyruszają pielgrzymi na pątniczy szlak. Życzymy im wytrwałości i doświadczenia Boga.
  5. Tych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo do Częstochowy, zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Duchowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski, od wtorku codziennie po Mszy św. o godz: 18:00
  6. W sobotę 10. sierpnia w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Wawrzyńca. Jest to patron kościoła klasztornego Ojców Kapucynów. Tego dnia można bedzie w tym kościele uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty. Zachęcamy do modlitwy.
  7. W minionym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na nowe materace do naszego kościoła. Z tej racji dziękujemy państwu Bożenie i Jerzemu Jaworskim.
  8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.