1. W ubiegłym tygodniu odbył się odpust parafialny połączony z Dożynkami. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom Duchowizny za organizacje tej uroczystości, w czasie której dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony ziemi.
 2. Spotkanie dzieci i rodziców z klas komunijnych odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 10:30. Następne spotkanie za tydzień. Jednocześnie przypominamy, że uroczystości komunijne w 2019 r. w naszej parafii odbędą się: 26 maja I Komunia, 9 czerwca Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 3. Dzisiaj o godz. 15:00 powitamy w naszej parafii relikwie i obraz św. Stanisława Kostki. Mszę św. na powitanie odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Plan doby nawiedzenia jest następujący:
  Niedziela
  15:00 – przyjazd relikwii i wprowadzenie do kościoła
  18:00 – Msza św. na powitanie
  19:00 – 20:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna
  20:30 – nieszpory śpiewane i Apel Jasnogórski, w intencji rodzin naszej parafii
  Poniedziałek
  9:00 – 14:00 – adoracja dzieci szkolnych,
  11:00 – adoracja dzieci szkolnych
  14:30 – litania do św. Stanisława Kostki i modlitwa w intencji powołań do kapłaństwa i zakonu
  15:00 – pożegnanie relikwii
  W związku z nawiedzeniem przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Jeśli ktoś miałby życzenie i możliwości wsparcia, puszki znajdują się w kruchcie kościoła.
 4. Zapraszamy na parafialną potańcówkę, organizowaną przez Radę Parafialną. Odbędzie się ona w przyszłą sobotę 29 września w Remizie Strażackiej. Początek o godz. 18:00.Wstęp wolny. Za drobną opłatą będzie możliwość zakupu kawy, herbaty, domowych ciast i innych słodkości.
 5. W związku z obchodami 79. rocznicy obrony Zakroczymia pamiętnych dni wrześniowych, Burmistrz Miasta i Rada Miejska w Zakroczymiu zapraszają wszystkich mieszkańców na dzień 30 września, do udziału we Mszy św. w intencji poległych obrońców Zakroczymia. Msza św. zostanie odprawiona w klasztorze Ojców Kapucynów o godz. 10:00. Po Mszy odbędzie się procesja na cmentarz grzebalny i złożenie kwiatów na grobie żołnierzy września 1939 r.
 6. Na dzień 6 października planujemy wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa k/Płońska. Chętnych prosimy o zapisy u księdza Jacka do przyszłej niedzieli. Plakat i informacje organizacyjne znajdują się w tablicy ogłoszeń i na zewnątrz kościoła.
 7. Zapraszamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W dzisiejszym numerze znajduje się obrazek z modlitwą za kapłanów. Natomiast do Małego Gościa Niedzielnego dołączony jest różaniec na rękę.